Marek Stefański. Festiwale.

Festiwale

Polecamy uwadze Szanownych Państwa Festiwale Muzyki Organowej, które w miesiącach letnich odbywają się w następujących miejscowościach Polski: od 1991 roku w Rzeszowie Festiwal Muzyczny Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa, od 2011 roku w Opactwie w Jarosławiu (Centrum Kultury i Formacji Charześcijańskiej Archidiecezji Przemyskiej) - Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie oraz Wiosenne Dni z Muzyką Organową w Bazylice Jezuitów w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach artystycznych prezentujących nie tylko dzieła organowe, lecz także muzykę kameralną, chóralną i orkiestrową.

 XXVI  Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa odbędzie się w terminie 1 lipca - 15 sierpnia 2017 roku (kolejne niedziele), z udziałem organistów-wirtuozów z Polski, Niemiec i Włoch. Zabrzmi ponadto muzyka wokalna, zarówno solowa jak również dzieła chóralne. Koncerty będą miały miejsce w Katedrze rzeszowskiej, w Bazylice Bernardynów, w kościele Św. Krzyża oraz w kościele Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie-Zalesiu.

Koncerty w ramach cyklu Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie odbędą się począwszy od 2 lipca do 12 sierpnia 2017 roku (soboty). Wykonawcami pięciu solowych koncertów organowych będą artyści z Polski i Niemiec.

Ponadto po raz pierwszy festiwal obejmie swoim zasięgiem Bazylikę Jezuitów w Starej Wsi, podkarpacką perłę architektury baroku.

Szcegółowy kalendarz koncertów będzie ogłoszony wkrótce!

 

Serdecznie zapraszamy także na stronę Festiwalu Muzyki Organowej 'Pieniny-Kultura-Sacrum':

www.facebook.com/pieninyfestiwal
www.pieniny-kultura-sacrum.pl.tl

Copyright © 2003-2010 Marek Stefański | Webdesign: SiGSOFT.pl